777 888 607

Demolice domu za 3 dny. Do akce muselo i hydraulické kladivo

Průběh projektu

Tři dny. Přesně za tak krátkou dobu jsme zdemolovali rozestavěný zchátralý dům v pražských Štěrboholech, který nový majitel potřeboval zbourat. Koupil totiž pozemek s deset let opuštěnou holou stavbou, na jejímž místě chce postavit nový rodinný domek. Jak demolice probíhala?

Vzhledem k tomu, že stavba nebyla připojená k inženýrským sítím a neobsahovala podlahy, okna ani střešní krytiny, zvládli jsme demolici téměř bez příprav. I přesto jsme však narazili na komplikaci v podobě moderních základů, které obsahují železobeton s velkým množstvím ocelových výztuží, na jejichž rozebrání je zapotřebí speciální technika. Do akce proto muselo i hydraulické kladivo.

Ani tato malá komplikace nám ale nezabránila dokončit demolici v opravdu rychlém čase. „Práci jsme i s odklizením suti zvládli za pouhé tři dny. Je důležité zmínit, že takto rychlí jsme byli i díky dostatečnému prostoru v okolí stavby, díky čemuž jsme mohli při demolici i následném úklidu používat těžkou techniku,“ vysvětluje jednatel společnosti Odpady-Janeček Ludvík Janeček s tím, že odvoz suti zajišťovalo nákladní vozidlo Volvo FH se sklápěcím návěsem, které uveze až 32 tun materiálu.

Potřebujete také pomoci s demolicí starých objektů? Pak nás kontaktujte zde a my vám rádi pomůžeme.


Zavolejte na telefon 777 888 607  nebo nechte kontakt