777 888 607

Demolice efektivně: Ukážeme vám, co je nutné zařídit a připravit

Průběh projektu

Chcete stavět nový dům, ale překáží vám v tom stará stodola, kterou je nutné zbourat? Pomůžeme vám. Zajistíme profesionální demolici a ušetříme mnoho vrásek na čele.

Bourání starého domu nebo statku může vypadat jednoduše. A také zábavně. Hodně z nás by si jistě rádo sedlo do demoličního bagru a po vzoru počítačových her či filmů začalo ničit nepotřebné stavby. Tak jednoduché to ale není. Profesionální demolice má jasná pravidla, která je nutná dodržet.

 

1. Bez nutné administrativy to nepůjde

Začátek každé demolice je především o papírování. Majitel staré nemovitosti si musí vyřídit povolení k demolici a také najít profesionální firmu, která se demolicemi zabývá. Bourat velký dům či statek vlastními silami vám určitě nedoporučujeme, což pochopil i jeden z klientů, který naší firmě svěřil demolici starého statku ve Vyšehořovicích u Nehvizd. Velké a staré stavení bylo potřeba srovnat se zemí, a proto jsme nastartovali naši demoliční techniku a vyrazili. Na videu zjistíte, jak se nám to dařilo. Zároveň ale trochu předbíháme. Před realizací nás totiž čeká ještě hodně práce.

2. Připravte si fotodokumentaci a projekt stavby

Před samotnou demolicí je důležité vyřídit potřebné povolení a provést detailní přípravu. Objekt si musíme předem prohlédnout, a na základě vámi dodané fotodokumentace a projektu zjistit, jaké typy techniky jsou pro vás nejvhodnější. Dále odhadneme množství očekávaného odpadu a zkontrolujeme stav objektu.

Posledním krokem před realizací je demontáž střechy, oken, koupelny, kuchyně, dveří, rámů a dalších částí, které je možné odnést či odmontovat. Klient z Vyšehořovic nám tuto práci ulehčil a všechny zmíněné části svépomocí odstranil. Nebylo to však potřeba, protože kompletní zajištění demoliční přípravy je u nás samozřejmostí.

 

3. Demolice v praxi: Nájezd moderních strojů či ruční bourání

Po detailní přípravě přichází na řadu samotná demolice. Podle přístupnosti k objektu a okolního terénu určíme, zda je možné využít moderní techniky či zda se bude demolovat ručně. Důležitou roli zde také hrají okolní stavby a pravděpodobnost jejich zhroucení či poškození, což je nutné brát v potaz. Riziko propadu do sklepení či památkově chráněná stavba v sousedství může plánovanou demolici výrazně ovlivnit.

Počítejte také s tím, že při samotné práci je důležité objekt kvůli zamezení prašnosti pravidelně kropit. Výjimkou je vlhké počasí. Pokud ale převládá sucho, cisternu s vodou bez problému zajistíme.

Máte zájem o bezpečnou, rychlou a bezstarostnou demolici? Kontaktujte nás na dispecink@odpady-janecek.cz a domluvíme se na detailech.


Zavolejte na telefon 777 888 607  nebo nechte kontakt