777 888 607

Podpořte s námi Earth Alliance

Příroda potřebuje pomocnou ruku

Podpořte s námi Amazonský prales

Jakákoliv částka má smysl

Níže najdete návod jak přispět

Průběh projektu

Slogan firmy Odpady-Janeček zní „Féroví k vám i k přírodě“. Tuhle naši hlavní myšlenku jsme ještě před nedávnem chápali pouze jako opatrnost a ohleduplnost. V poslední době však máme stále silnější pocit, že pouhá opatrnost a ohled už nestačí. Přírodě je potřeba pomáhat aktivně. Na vás teď je, jestli se k nám přidáte.

Možná jste v poslední době na internetu a sociálních sítích zaznamenali, že známý hollywoodský herec Leonardo DiCaprio založil na začátku léta spolu s podnikatelem Brianem Sheltem a Laurene Jobsovou, vdovou po legendárním Steavu Jobsovi, ekologickou organizaci Earth Alliance. Ta zřídila fond na záchranu amazonského deštného pralesa, který jsme finančně podpořili i my.

Boj proti požárům v Amazonii jsme si nevybrali náhodou. Amazonský deštný prales totiž hraje klíčovou roli při pohlcování skleníkových plynů a brzdí tak postupné změny klimatu po celém světě. Vyprodukuje zhruba 20 % kyslíku na Zemi a je tak právem nazýván „zelenými plícemi naší planety“. Pokud tedy mluvíme o férovosti k přírodě, musíme pomoci právě tady.      

Earth Allianace převedla do fondu na záchranu Amazonie v přepočtu asi 120 milionů korun, což je neuvěřitelná částka. Rozhodně ale nejde o DiCapriův první počin v oblasti ochrany životního prostředí. První nadaci na ochranu životního prostředí založil už v roce 1998. V roce 2014 veřejně vyzval k zastavení devastace oceánů a přispěl na jejich obnovu v přepočtu 140 milionů korun, v roce 2016 kritizoval palmové plantáže v Indonésii.

Pokud chcete také pomoci "zeleným plícím Země", není nic jednoduššího, než jít na web fondu pro záchranu amazonského deštného pralesa , vybrat některou z předvolených částek od 25 do 250 USD nebo ručně zadat jinou libovolnou sumu, vyplnit základní údaje a zaplatit platební metodou, která vám bude nejvíc vyhovovat. Využít můžete platbu kartou nebo platební metody PAYPAL, Google Pay a Apple Pay.

Děkujeme, že pomáháte s námi.


Zavolejte na telefon 777 888 607  nebo nechte kontakt