777 888 607

Pražský squat

Průběh projektu

Léta chátrající nemovitostí si často berou do hledáčku nezvaní hosté. Kromě hlodavců se vila v Kolodějích stala útočištěm squatterů a skladištěm odpadků. Léta zanedbávání ale měla skončit s převodem nemovitosti na nové majitele, kteří se budovu rozhodli zachránit.

Čekala na ně ale velmi náročná práce. Zahrada byla plná náletových dřevin a nepřekvapivě i odpadu. Všechny místnosti byly zamořené odpadky, které přetékaly z oken ven. Od starého oblečení, přes papír a směsný odpad, až po starou elektroniku, nábytek nebo nářadí a jiné harampádí. 

Nasadili jsme pracovní obuv a rukavice a dali se do příprav. Za pomoci motorové pily a křovinořezů jsme se poprali s keři, které nám bránily v pohodlném vstupu na pozemek, naložili je na kontejnery a odvezli jako bioodpad. -Ten můžete vyvážet do kompostáren, ze kterých si na oplátku můžete odnést rašelinu do vaší zahrady-

Nás ale čekal vstup do domu. Zápach z odpadu nás provázel každou místností, kterou jsme pročišťovali. Nemilým překvapením bylo odhalení schodiště na půdu, která po dlouhá léta sloužila stejnému účelu jako zbytek domu. Odpadky zde byly až po kolena a nám nezbývalo, než si s nimi také poradit. 

Veškerý odpad se musel pytlovat a bezpečně likvidovat. Celkem odjelo osm plných 15m3 kontejnerů s pytlovaným komunálním odpadem, jeden s bioodpadem a jeden se sutí. Na to vše stačila pouze jedna dekáda zanedbávání a nezvaní hosté za dveřmi. 


Zavolejte na telefon 777 888 607  nebo nechte kontakt